Nová image vaší domácnosti

Měsíční archív: Prosinec 2012

Stavba domu není vůbec žádná zábava, ale naopak velká dřina. Vždycky je nutné ke stavbě přizvat také nějaké odborníky, kteří nám poradí a odvedou těžkou práci za nás. Základem každého domu je samozřejmě střecha.

Střechy jsou dnes různých barev, různých tvarů a z různých křidlic. Jako u celého domu i u střechy je nejdůležitější kvalitní izolace. Pro izolaci střechy je nutné najít dobrou izolační společnost, která tuto práci odvede kvalitně.

Nejrychlejší možnost je hledání na internetu, kdy stačí do vyhledávače zadat požadované heslo a hned vám vyskočí množství firem. Je však vždycky dobré, najít si také recenze k jednotlivým firmám a zjistit si, zda je daná firma spolehlivá. Mnoho firem také nabízí analýzu objektu a cenovou kalkulaci, takže přesně víte, kolik peněz si máte připravit, popřípadě která firma je levnější.

Na zaizolování klasických, ale i plochých střech je nutné připravit si také dostatečné množství peněz, jelikož se nejedná o levnou záležitost. Izolace je ovšem nezbytná, a proto je nutné do domu investovat.

Vložil Nová střecha | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mít dům je rozhodně co se práce a údržby týče, náročnější než mít byt. V bytě se člověk stará většinou jen o to, jak mu to tam vypadá, jak to má sladěné, občas se opraví kapající kohoutek nebo vymění prasklá žárovka, ale víc nic moc na práci tam není. tedy samozřejmě pokud byt nerekonstruujeme.

Když má ale člověk dům, musí se starat nejen o tom, jak to vypadá uvnitř, ale také zvenku, o to, aby mu v zimě topilo topení, tekla teplá voda a podobně. To totiž není automatické, tak jako na bytě.

Kromě toho je neustále něco opravovat a vylepšovat, renovovat, je to stále jeden velký kolotoč. Velkým zásahem do rodinného rozpočtu je rozhodně zateplení domu, fasáda, plastová okna a také nová střecha. Spousta lidí, kteří mají starší domy a mají na nich plechové střechy tyto středy mění za jiné, jelikož se jim to nelíbí a dávají přednost křidlici nebo klasickým taškám, které jsou dnes velmi pěkné.

Druzí však jsou zase s plechovými střechami spokojeni a nemají důvody je měnit, někteří si je také nově pořizují.

Vložil Nová střecha | Štítek , , | Zanechat komentář

Chalupářství je oblíbenou činností mnoha Čechů a není se čemu divit. V dnešní uspěchané době, kdy tisíce lidí žijí v přelidněných průmyslových městech, je opravdu zázrakem vyrazit si do přírody a v klidu si odpočinout. Mít navíc vlastní chaloupku, do které můžeme vyrazit kdykoliv se nám zachce je ještě lepší. Samozřejmě s vlastnictvím chaty přichází mnoho radosti, ale i mnoho práce a povinností.

Navíc mnoho lidí zdědilo chaty po svých předcích a spousta českých chat je tak stále poměrně zchátralých a opravy jsou nevyhnutelné. Důležitou součást chaty tvoří podlaha, která musí splňovat určité parametry. Podlaha na chatě musí být odolná vůči velkým změnám teplot, jelikož v období, kdy v chatě nikdo nepřebývá se teplota pohybuje velmi nízko a když pak přijedeme a potřebujeme chatu vytopit, teplota prudce vystoupá.

Stejně tak musí být podlaha odolná vůči vlhkosti. Pokud se tedy rozhodneme pro rekonstrukci podlahy na chalupě, je dobré přizvat si odborníka a probrat možnosti. Také je dobré investovat raději vyšší částku, ale za dobře odvedenou práci, jelikož to děláme vlastně pro sebe a navíc se chata takovouto investicí zhodnotí.

Vložil Rekonstrukce chalupy | Štítek , , | Zanechat komentář

Každý z nás byl jistě alespoň jednou v životě někde v přírodě na chatě. Chaty jsou oblíbeným útočištěm mnoha vyčerpaných měšťáků, ale také lidí z vesnice. Mít vlastní chatu ovšem vyžaduje také spoustu práce a investicí, ale tato námaha se určitě vyplatí.

Mnoho lidí zdědí chalupy po svých příbuzných a některé chaty mohou být staré i sto let. Klasické chaty bývají dřevěné roubené a vyznačují se dlouhou životností. Na roubené chaty se ve většině případů používalo borovicové dřevo a toho se při rekonstrukcích či výstavbě chat drží stavaři do dnes. Dřevo je obecně ideálním materiálem pro výstavbu chat, jelikož dobře izoluje, odvádí vlhkost a vytváří příjemné prostředí.

Pokud tedy máme starou roubenou chatu, kterou se rozhodneme zrekonstruovat, měly bychom si na tuto práci přizvat odborníky. Na internetu najdete mnoho firem, které se specializují na rekonstrukce takovýchto objektů. Navíc vám předem udělají cenovou kalkulaci, takže přesně víte, kolik peněz si připravit a jestli vám to stojí za to.

Navíc se zkušenými firmami máte záruku dobře odvedené práce a rekonstrukce chatu vždycky zhodnotí.

Vložil Rekonstrukce chalupy | Štítek , , | Zanechat komentář

Stavění domu je velmi náročnou záležitostí, která potřebuje hodně času a také peněz. V dnešní době existuje mnoho různých typů domků a architekti přicházejí stále s něčím novým.

Jedním z nejoblíbenějších prvků jsou však půdní vestavby, které jsou k vidění téměř u každého druhého rodinného domku. Půdní vestavby mají rozhodně své kouzlo, jelikož umožňují zvětšení obytného prostoru a na celkové stavbě působí velmi decentně.

Půdní vestavba se však musí zkušeně neprojektovat. Nejdůležitější je konstrukce střechy a také odvětrávání. Špatné odvětrávání totiž může mít za následek ztrátu izolační funkce. Všechno zkrátka musí být v perfektním stavu a přesně vypočítané.

Z tohoto důvodu je vždy lepší, přizvat si na práci odborníky nebo rovnou zaplatit specializované firmě. Pokud sháníte takovouto firmu, je nejlepší prohledat internetové stránky a kromě stránek jednotlivých firem si také pročíst recenze na práci těchto firem.

Když už si vybereme konkrétní firmu nebo firmy na půdní vestavbu, je dobré, požádat firmy o cenové kalkulace vaší zakázky a poté tyto kalkulace porovnat. Někdy můžete vidět skutečný rozdíl v cenách a vybrat si pak podle svého uvážení.

Vložil Půdní vestavba | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mít celou rodinu pod jednou střechou, to je sen mnoha lidí. Ne každý si však přeje bydlet se svojí rodinou a ještě například s rodiči v jednom domě. Na druhou stranu mnohdy nejsou jiné možnosti a tak jsou nuceni všichni žít v jednom domě.

Právě tohle je jeden z nejčastějších důvodů, proč se lidé uchylují k půdní vestavbě, kde si vytvoří nové pokoje. Samozřejmě jsou i jiné důvodu, jako třeba když máme málo pokojů a chceme, aby každé dítě mělo svůj pokoj a tak dále.

Taková půdní vestavba však není žádná legrace a nic snadného, co je za chvilku zrealizováno. Obnáší to spoustu práce, času a samozřejmě také peněz. Právě peníze v tom hrají velmi často roli, jelikož spoustu lidí brzdí, a proto trvá mnohdy přestavba o nějaký čas déle.

Samozřejmě, že výsledná cena se liší dům od domu, jelikož to závidí na spoustě věcí. Rozhodující je určitě rozloha půdy, množství práce při přestavbě, materiál a samozřejmě také firma, která vám to provádí.

Vložil Půdní vestavba | Štítek , , | Zanechat komentář