Nová image vaší domácnosti

Měsíční archív: Leden 2013

Většina panelových bytů má tu nevýhodu, že jejich koupelny jsou skutečně malé. Možná modernější a novější panelové domy mají již větší koupelny, avšak ty staré “paneláky” mají koupelny skutečně velmi malinké.

Spousta lidí je tak nucena mít i třeba pračku v jiné místnosti, nejčastěji pak v kuchyni, jelikož do koupelny by se jim prostě nevešla. Také mají většinou buď jen vanu nebo jen sprchový kout, jelikož obojí by se tam zase nevlezlo. Když pak tedy člověk řekne, že jde zrekonstruovat svoji koupelnu, tak se mnoho lidí ptá, co tam chce rekonstruovat, když je to takový malý prostor.

To však ale přece neznamená, že člověk musí mít starou a ošklivou koupelnu. Vždyť ono není potřeba něco přestavovat a podobně, naprosto stačí, když člověk vymění obložení, podlahu, koupí novou vanu či sprchový kout, nové umývadlo, zrcadlo, případně nějakou skřínku a hned bude koupelna vypadat úplně jinak a mnohem lépe.

Taková rekonstrukce je určitě nutná, pokud je v bytě stará koupelna, která už nevypadá nic moc. S novým obložením a vybavením dostane koupelna úplně nový a svěží vzhled.

Vložil Panelové domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Panelové domy jsou známy tím, že ve většině z nich není bůhví jak velká kuchyně. vleze se tam sice jídelní stůl, avšak zase se rozhodně nedá říci, že by se tam dalo tančit. to určitě ne, většinou se jedná o úzkou “nudli”, kde si více jak dva lidi již zavazí.

I přesto ale, že je zde tak málo místa a není moc možností, co jiného tu vymyslet, tak je kuchyň možné zrekonstruovat a dát jí nový a lepší vzhled. Přece jen je kuchyň důležitou místností a lidé zde jí, takže by to tady mělo vypadat hezky a čistě.  A k tomu samozřejmě dospějeme mimo jiné i tím, že kuchyň zrekonstruujeme.

Asi si nemůžeme vymýšlet, kde chceme linku, kde chceme ostrůvek a podobně, jelikož na to tam místo nemáme. Avšak novou linku na místo té staré rozhodně pořídit můžeme. K celkové proměně přispěje určitě i vymalování stěn či výměna oken a podlahy. Samotná kuchyňská linka a nové spotřebiče pak udělají samozřejmě své a změní vaši kuchyň k nepoznání. Je však dobré se před rekonstrukcí poradit s nějakým odborníkem, který má zkušenosti a dokáže váš malý prostor využít naplno.

Vložil Panelové domy | Štítek , , | Zanechat komentář

V dnešní době jsou stavařské techniky a materiály velmi odlišné od těch, které se používali dříve. Zvláště za komunistické éry byly v módě klasické strohé činžáky, které byly stavěny z umakartového jádra.

Umakartové jádro mělo mnohé výhody a umožňovalo rychlou a hlavně levnou možnost stavění bytů. V dnešní době je již umakartové jádro pasé a nahradily jej daleko modernější materiály.

Pokud však máte byt s umakartovým jádrem a toužíte po renovaci, nemusíte mít obavy.

Jestliže nechcete měnit polohu koupelny, pak stačí nechat umakartové jádro pouze obložit a nemusíte se tak bát drastické demolice. Pokud však chcete koupelnu rozšiřovat a manipulovat s prostorem, pak je vybití umakartového jádra nezbytné. Další možností, jak byt z umakartového jádra zrenovovat je obložení jádra sádrokartonem a také je možné jádro vymalovat a nalakovat.

Možností je zkrátka více a je dobré si nejprve zjistit všechny možnosti. Dostupné informace snadno naleznete na internetu. Dobré je také přizvat si na pomoc odborníka, který vám poradí nejvhodnější způsob renovace vašeho bytu.

Vložil Bytové domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Stejně jako ostatní odvětví průmyslu, i stavařina se za roky posunula o mnoho dopředu. Dnešní materiály a chemické přísady se velmi odlišují od těch starých. Stále však ještě můžeme vidět pozůstatky starých technik a materiálů a to zejména na starých komunistických panelácích.

Ty se vyznačují především umakartovým jádrem, které poskytovalo rychlou a levnou možnost konstrukce panelákových bytů. Pokud bydlíte v bytě s umakartovým jádrem a chcete byt renovovat, pak máte hned několik různých možností.

Nejdrastičtějším řešením je vybít celé jádro, což se dělá v případě, že chceme rozšířit místnosti nebo je změnit. Umakartové jádro je ale možné také obložit. Klasické obklady se dají přilepit přímo na umakart a ve specializované prodejně si sami můžete koupit speciální lepidlo na tuto práci.

Další možností je obložení umakartu sádrokartonem, který se však musí na umakart přišroubovat a poté sádrokarton oblepit. Dokonce v dnešní době je možné zakoupit i samolepící fólii, kterou lze umakart oblepit. Než se rozhodnete pro konkrétní řešení, je vždycky dobré poradit se s odborníkem a zjistit si všechny možnosti.

Vložil Bytové domy | Štítek , , | Zanechat komentář

V posledních letech bytové domy procházejí velkými rekonstrukcemi, což je jen dobře, jelikož když člověk viděl zašedlý bytový dům se starými okny a balkóny, tak si rozhodně neřekl, že by v tomto domě chtěl mít svůj byt.

Dnes ale skutečně již mnoho těchto bytových domů prošlo rekonstrukcí, mnoho jich je zrovna v procesu a mnoho dalších tato přeměna čeká. Ve většině případů se pak jedná o to, že se vymění stará okna za nová plastová, opraví se balkóny, zateplí se celý dům a následně se udělá nějaká pěkná, barevná fasáda. Dům tak získá úplně nový vzhled a krásně prokoukne, díky čemuž vypadá moderně, krásně a určitě spousta lidí by si dovedla představit, že by v tomto domě měla svůj byt.

Taková rekonstrukce vyžaduje samozřejmě mnoho financí, a tak většinou se to financuje z nějakého fondu oprav, z peněz udělených od bytových družstev a podobně, případně z nějakých dotací, jako byla například zelená úsporám.

Tyto rekonstrukce jsou však skutečně nutné, jelikož velká spousta bytových domů byla již z venku zanedbaných a starých, takže je potřeba je opravit, aby vypadaly hezky a nekazily tak vzhled okolí.

Vložil Zateplení domů | Štítek , , | Zanechat komentář

Mnoho bytových domů již na první pohled nevypadalo a nevypadá příliš vábně, jelikož přece jen už tu nějakou dobu stojí a tak zkrátka fasáda už není bílá, ale šedá, balkóny jsou popraskané, omítka opadaná. To skutečně není nic neobvyklého.

Naštěstí se za poslední léta začaly bytové domy v hojném počtu opravovat a zkrášlovat. Základem je samozřejmě výměna starých oken za plastové,  pak oprava balkónů, zateplení a následně fasáda. Zateplení je velmi důležité, jelikož ušetří mnoho peněz, které by člověk normálně protopil, ale díky zateplení tomu tak není. Takže je to rozhodně velmi praktická věc, která by se měla dělat již automaticky, když je v plánu nová fasáda.

Když se pak k tomu přidají i plastová okna, tak je úspora skutečně viditelná, stejně jako teplota v bytě přes zimu. Samotná fasáda pak dodá domu úplně jiný vzhled a šmrnc.Dnes se totiž dělají fasády nejrůznějších barev, které se různě kombinují a vytvářejí tak na domě moderní design. Postupně tak dochází ke zkrášlení dalších a dalších bytových domů, díky čemuž vypadají již na první pohled skutečně pěkně.

Vložil Zateplení domů | Štítek , , | Zanechat komentář

Pokud si člověk koupí nebo zdědí starý dům, tak musí počítat, že a něm bude ještě velká spousta práce a bude do něj muset. Musí totiž začít s rekonstrukcí přímo od podlahy a to doslova.

Podlahy ve starých domech jsou totiž většinou také staré a potřebují buď zrekonstruovat nebo úplně vyměnit. Když tam jsou dřevěné parkety a jsou zachovalé, tak je rozhodně škoda je vyhazovat, jelikož takové dřevěné parkety stojí spoustu peněz a je to velmi kvalitní podlaha. Ty je skutečně lepší zrekonstruovat, díky čemuž pak budete mít krásnou dřevěnou podlahu.

Když je v domě nějaké lino nebo podobně, tak je samozřejmé, že tuto podlahu si člověk nebude nechávat a vymění ji za novou. Možností je totiž v dnešní době skutečně hodně a můžete si tak vybrat krásnou podlahu.

Velmi oblíbené jsou dnes plovoucí podlahy, které jsou na první pohled k nerozeznání od dřeva, což ocení ti lidé, kteří by chtěli nejraději dřevěnou podlahu, ale nemají na ni tolik financí, jelikož z pravé dřevo si samozřejmě zaplatíme.

Vložil Podlahové krytiny | Štítek , , | Zanechat komentář

Asi největším problémem starých střech je to, že mají již špatnou tepelnou izolaci a tak propouští do domu chlad, místo aby jej nepropustily. Proto tedy, když se člověk rozhodne udělat novou střechu nebo staví dům, kde logicky dělá také novou střechu, tak by měl myslet na to, aby střechu dobře tepelně zaizoloval.

To samozřejmě asi nebude dělat sám, pokud tedy nepracuje v tomto odvětví a rozumí tomu, ale přenechá to firmě, která se na tepelné izolace střech specializuje. Díky takové kvalitní tepelné izolaci může člověk ušetřit i spoustu peněz, jelikož pokud střecha není dobře zaizolovaná, tak tama nejen proniká chlad, ale také uniká teplo, takže protopíme mnohem více.

Tepelné izolace střech jsou však již naprosto automatické při dělání nové střechy. Navíc existuje obrovské množství firem, které se na to specializují. Nejlepší je, když si jich člověk vytipuje více, nechá si střechu nacenit a pak si vybere. Samozřejmě se ale nemůžeme orientovat pouze podle ceny, ale také kvality, materiálu a tak dále.

Vložil Nová střecha | Štítek , , | Zanechat komentář