Nová image vaší domácnosti

Měsíční archív: Únor 2013

Nevyhovující bytové jádro, to je většinou hlavní problém, který trápí majitele žijící v panelových domech. V době, kdy tyto panelové doby vznikaly to totiž fungovalo tak, že bylo potřeba v co nejkratším čase vybudovat co nejvíce bytových jednotek.

Z dnešního pohledu je však většina těchto bytových jader naprosto mimo mísu a nepoužitelných. Proto se mnoho lidí uchyluje k tomu, že začne byt rekonstruovat a renovovat. Spousta lidí nejen, že vymění okna, vymalují, dají nové podlahy a koupí nový nábytek, tak jde ještě dále. Například koupelny bývají zpravidla v panelácích skutečně malé a tak je lidé spojují se záchodem, díky čemuž získají více prostoru. Zkuste si do bytu namontovat levné plastové okna nebo dveře, uvidíte ze ušetříte spoustu peněz.

Tak to mnoho lidí činí také s obývacím pokojem a kuchyní. Pokud je to možné a jsou vedle sebe, tak prostě zbourají příčku a vytvoří tak jeden velký pokoj. Díky tomu byt získá úplně jiné rozměry, jiný vzhled a konečně budeme mít pocit, že je to vaše, že jste si to vytvořili alespoň z části vy a je dle vašich představ.

Nikdo totiž přece nechce bydlet v bytě, který se mu vůbec nelíbí, to by se mu tam asi špatně žilo. Nejlepší je tedy začít s takovou přestavbou ještě před tím, než se do bytu člověk nastěhuje.

Vložil Bytové domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Je jasné, že ten, kdo bydlí v panelovém bytě nemá takové možnosti v realizaci svých představ, jak by měla vypadat jeho domácnost, jako ten, kdo bydlí v domečku. Na druhou stranu to ale neznamená, že člověk nemůže svůj panelový byt zrekonstruovat.

To rozhodně ne. I přesto, že byt je malý a není tam tedy tolik možností, co změnit, tak přece jen to jde. Navíc panelové byty jsou mnohdy velmi staré a co si budeme povídat, nevypadají již příliš atraktivně, takže je rekonstrukce skutečně potřeba. Mnoho udělá jen například to, když člověk vymění stará okna za nová plastová. Když vymaluje stěny, vymění podlahy.

To jsou věci, které patří mezi ty základní, ale ihned se váš byt změní a získá mnohem lepší vzhled.Když pak k tomu člověk přidá ještě nějaký ten nový nábytek, doplňky, zrekonstruuje třeba i koupelnu, kde vymění vanu, umývadlo, sprchový kout, kachličky, tak byt může vypadat skutečně moderně a krásně. Samozřejmě, že tohle všechno stojí peníze a ne každý je má. Ono to ale přece nemusí být všechno hned, stačí postupně, pomalinku.

Vložil Podlahové krytiny | Štítek , , | Zanechat komentář