Nová image vaší domácnosti

Obložení umakartového jádra

Stejně jako ostatní odvětví průmyslu, i stavařina se za roky posunula o mnoho dopředu. Dnešní materiály a chemické přísady se velmi odlišují od těch starých. Stále však ještě můžeme vidět pozůstatky starých technik a materiálů a to zejména na starých komunistických panelácích.

Ty se vyznačují především umakartovým jádrem, které poskytovalo rychlou a levnou možnost konstrukce panelákových bytů. Pokud bydlíte v bytě s umakartovým jádrem a chcete byt renovovat, pak máte hned několik různých možností.

Nejdrastičtějším řešením je vybít celé jádro, což se dělá v případě, že chceme rozšířit místnosti nebo je změnit. Umakartové jádro je ale možné také obložit. Klasické obklady se dají přilepit přímo na umakart a ve specializované prodejně si sami můžete koupit speciální lepidlo na tuto práci.

Další možností je obložení umakartu sádrokartonem, který se však musí na umakart přišroubovat a poté sádrokarton oblepit. Dokonce v dnešní době je možné zakoupit i samolepící fólii, kterou lze umakart oblepit. Než se rozhodnete pro konkrétní řešení, je vždycky dobré poradit se s odborníkem a zjistit si všechny možnosti.

Related posts:


Tento záznam byl zaslán Bytové domy a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.